Instruktor

Love Letters

Temat warsztatów: “Liternictwo dla brandu”
Termin: 8 czerwca, piątek, 15:00-19:00
Miejsce: Concordia Design
Koszt: 140 zł

Pismo kaligraficzne inspiruje, ale jak posługiwać się nim przy egzekucji projektu? Warsztaty obejmą proces tworzenia liternictwa dedykowanego marce - od przeglądu case’ów typografii dedykowanej, przez kreowanie charakteru pisma odpowiadającego brandowi, po szkicowanie typografii w technikach narzędziowych oraz metodami wykorzystywanymi w type designie. Efektem warsztatów będzie zaprojektowanie layoutu opakowania z liternictwem dedykowanym wybranej marce.

Organizatorzy zapewniają przybory i artykuły papiernicze po opłaceniu biletu przez warsztatowicza.

Beata Kurek (1990) zajmuje się projektowaniem liternictwa opartego na piśmie odręcznym oraz prowadzeniem warsztatów literniczych związanych z typografią wernakularną i wykorzystywaniem pisma kaligraficznego w projektowaniu. Prowadzi odbywające się w całej Polsce warsztaty kaligraficzne i projektowe we współpracy z eventami, szkołami i stowarzyszeniami wspierającymi rozwój designu (Jagielloński Kurs Typografii, Element Talks, Gdynia Design Days, Traffic Design, Akademia Sztuki w Szczecinie, UAM, UAP). Klienci: Yes, BMW Polska, Montblanc, GagaModels.

Uczestniczka projektów „Bękart”, „Jasnowidze”, “Element Talks” i “Warszawskie Kroje”, tutor Krakowskiej Szkoły Kaligrafii. Doktorant Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Działa pod nazwą LoveLetters Studio.

www.facebook.com/lovelettersstudiopl